איך לפתוח עסק עצמאי – כל השלבים

ינואר 22, 2017 הקמת עסק

בעולם התעסוקה של היום שעובר כל כך הרבה שינויים של מקצועות שנעלמים לעומת כאלה שנולדים מתוך צורך עכשווי, אתם חופשיים לעצמכם לקבוע את הקריירה שלכם ואינכם כבולים לצרכים של אחרים. עצמאות עסקית היא בחירה הגיונית לרבים שהחליטו שיש להם חזון אחר מהמעסיקים שלהם, או שאין להם ברירה בגלל קושי במציאת משרה כשכירים, או שהם שואפים להגשים חלום ולהרוויח הרבה יותר כסף משהרוויחו עד היום בקריירה שלהם אצל מעסיקים אחרים. השלבים שמלמדים אתכם איך לפתוח עסק עצמאי לפניכם, והם הרבה יותר פשוטים מאשר חושבים.

פתיחת חשבון בנק לצורך פתיחת עסק חדש

לא לכולם נוח או נכון לנהל את הכספים של העסק שלהם עם החשבון שלהם כלקוחות פרטיים. אם אתם עוסקים מורשים על אחת כמה וכמה שעדיף לכם לפתוח חשבון נפרד ועסקי שיקל עליכם לנהל מעקב אחר כל התשלומים הנכנסים והיוצאים. כל שנותר לכם הוא לנהל את המשא ומתן עם הבנק שלכם או עם בנק אחר כדי לקבל תנאים טובים בניהול החשבון העסקי שלכם. זה נועד כדי לשלם פחות עמלות אבל מצד שני גם לקבל אולי הלוואות ואשראי בתנאים נוחים יותר.

משרד מס ערך מוסף מחכה לכם

השלב הבא של כל פתיחת עסק חדש הוא להירשם עם שם העסק שלכם, או שמכם הפרטי לבחירתכם, במשרד מס ערך מוסף. אתם פותחים בו תיק ומצהירים על בחירתכם כעוסק מורשה או עוסק פטור, ותצטרכו להצהיר על גובה ההכנסות השנתי שלכם לפי הצפי שלכם. את ההפרשים והקיזוזים תעשו בסוף השנה הראשונה. רק זכרו שיש מקצועות שבהם לא תורשו להירשם כעוסק פטור.

מס הכנסה הוא הבא בתור

ברשות מס ההכנסה פתחו תיק ניכויים והצהירו על מעמדכם, פרטיכם האישיים כולל כתובת מעודכנת שבה תנהלו את העסק שלכם מעתה. בימינו אפשר לעשות את רוב ההתנהלות הבירוקרטית הזאת בהגשת טפסים באינטרנט וכשתקבלו את מספר העוסק שלכם, תקבלו גם פרטים כיצד להיעזר בפלטפורמת הדיווח באינטרנט של רשויות המס.

ביטוח לאומי מחכה לדיווח שלכם

פתיחת עסק עצמאי אינה פוטרת אתכם מתשלומי ביטוח לאומי, למרות שכיום יש ביקורת רבה על הזכויות המעטות שיש לעצמאים לעומת שכירים. יש לדווח לביטוח לאומי על מעמדכם ולהירשם שם כעצמאים לפי הסטטוס שבחרתם, ולפי צפי ההכנסות ייקבע לכם גובה התשלומים בתיק הניכויים החודשי.

בירוקרטיה הכרחית נוספת

יש עוד כמה הליכים הכרחיים עם תחילת העצמאות שלכם, כמו רישיון עסק אם העסק שלכם מחייב זאת, הודעה לעירייה כדי לשנות את גובה הארנונה, ביטוח מקצועי וביטוח המשרד או הבית שלכם, הרשמה לארגונים מקצועיים בתחומכם וגם ארגוני נטוורקינג כדי להתחיל לשווק את עצמכם, כל אלה חלק מהשלבים הראשונים שלכם, נוסף על מציאת מנהל חשבונות והדפסת חשבוניות לעסק או הרשמה לאחת התוכנות הירוקות ניהול חשבונות.

המאמר באדיבות אתר Ucan2.co.il – הנהלת חשבונות באינטרנט