מהם הכללים החשובים שצריך לדעת כשלוקחים הלוואות לעסקים

דצמבר 6, 2016 הקמת עסק

מרבית בעלי העסקים זקוקים לקבלת הלוואות בשלב כזה או אחר של הפעילות העסקית. יש בעלי עסקים הזקוקים לצורך הקמת העסק, ואילו אחרים זקוקים לקבלת הלוואות לעסקים  בשלבים שונים של הפעילות העסקית למשל במצבים של משבר או במצבים של רכישת ציוד לעסק.

בשלבי הקמת העסק

בקשת הלוואות לעסק מתחילה עוד בטרם הוקם העסק. על מנת שהעסק ישגשג נדרש מימון- יש צורך לשכור מקום, לרכוש ציוד ,לשלם לעובדים ולהתכונן לתקופה הראשונית בה לא יהיה ניתן למשוך משכורות.

בעיות מזומנים

בשלב כזה או אחר מרבית העסקים נקלעים לבעיית תזרים מזומנים ולכן דרושה הלוואה.

אפשרות לצאת מהבור

לעיתים עסקים מגיעים למצב שהם לא יכולים לראות את האור בקצה המנהרה בשל סיבות שונות. בעלי עסקים רבים משוכנעים כי הדרך היחידה לראות את האור היא באמצעות הלוואה שתציל את העסק מפני התמוטטות. כיום קיימים לא מעט מקורות מימון המעניקים הלוואות בתנאים שונים בייחוד שהעסק נמצא במשבר.

קבלת ייעוץ

אחת הבעיות המרכזיות בקרב בעלי עסקים טמונה בעובדה כי שוק ההלוואות התפתח ורבים אינם יודעים כיצד יש לגשת לנושא. מרבית בעלי העסקים אינם מודעים להליכים המתרחשים בענף ההלוואות ולכן קבלת ייעוץ מטעם מומחים עשויה להראות להם את התמונה הכללית.

לקחת הלוואה מהאנשים הנכונים

הזכרנו כי בעלי עסקים מבינים את חשיבותם של הלוואות לעסקים אך לעיתים הם בוחרים לקחת הלוואות מאנשים לא מתאימים כדוגמת חברים או בני משפחה. לכאורה מדובר באנשים שניתן לסמוך עליהם, אך הם אינם מקורות מימון אידיאליים. כיום ישנן לא מעט חלופות המאפשרות לכם הלוואה ממקורות מימון מתאימים יותר ולא להסתמך על חברים או בני משפחה.

ביצוע ניתוח עסקי יעיל

לקיחת הלוואות למטרת שיפור העסק מחייבת את בעלי העסקים לערוך ניתוח עסקי יעיל ולבחון לשם מה ההלוואות מיועדות.

ערכו סקר בין מקורות המימון השונים

כאמור ישנם לא מעט מקורות מימון המציעים הלוואות לעסקים ולכן חשוב מאד לבצע סקר מקיף בין מקורות המימון, כזה שיסייע לכם לבחון היטב את היתרונות והחסרונות השונים של כל מקור מימון.

בחנו היטב את התנאים

למרות העלייה של מקורות המימון השונים יש כאלה המציעים תנאים טובים יותר ותנאים טובים פחות. מכאן יש חשיבות רבה לבחון היטב את התנאים על מנת לוודא כי ההלוואה תתקבל בתאים הטובים ביותר.

הבטיחו את הזכות להלוואה

על מנת להבטיח את קבלת ההלוואה אין זה מספיק להגיש בקשה לקרנות השונים. דעו כי מדי שנה מוגשות אלפי בקשות ולכן על מנת להגדיל את הסיכוי כדאי לפנות לגורם חיצוני המנוסה בתחום. ישנם לא מעט גורמים חיצוניים המנוסים בתחום סיוע קבלת הלוואה. לצורך בחירת הגורם המתאים התייעצו עם אנשים שכבר הגישו בקשה לקבלת הלוואה.